L2ARAD
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Raid ZOne

Go down

Raid ZOne Empty Raid ZOne

Post  NCSoft Thu 14 Feb 2008, 18:57

Ownere.....

Am si eu o intrebare : Boss Jewerls sunt le poti cumpara sau sunt la drop ??

daca sunt la drop am creat un nou html la teleporter
Am implementat in html si icons ...la fiecare raid are cate un item cel dropeaza Smile
Daca ti se pare buna ideea tio poti implementa pe sv Smile
NCSoft
NCSoft

Posts : 7
Join date : 2008-02-14
Age : 38
Location : Developer Zone

Back to top Go down

Raid ZOne Empty Uite

Post  NCSoft Thu 14 Feb 2008, 20:32

Adminule fi atent la ceea ce iti scriu aici

E pacat pentru run time server pe care il ai pe hopzone....chiar ma uimesc rare servere vezi cu un uptime ca al tau

Uite niste indicatii -sfaturi:
1.Atatea Npc`uri ingreuneaza gameplay creeaza mult lag.
2.La Adena Trader ....cel cu goldbars....ai grija ca akolo exista o eroare....ca item trade pentru adena iti da quest item goldbar......acel item til da la questu de la th ....si se face questu in 5-10 minute...Iti dai seama cam cat adena poti face pe server?
3.Mai bine ai creea un nou GM SHOP si am sa iti postez niste poze sa iti faci o idee ce gm shop sa creezi daca vrei ....si sigur iti va placea ceea ce voi posta...
4.Mai bine ai modifica Bufferu pentru ca acest buffer mananca mult MP.....si nu merg unele buttons din el ....De preferat buffer fara "heal,mp,cp regeneration"
5.O noua sectiune in gatekepper "Raid Zone" la fel iti voi lasa print cu ceea ce am creat pe serverul meu poate iti vei face o idee .

Aici vei vedea npc`urile create de mine

GM SHOP-Main Panel

here

Gatekepper =Raid Zone

https://i.servimg.com/u/f34/11/99/24/25/gk-rai10.jpg

Adena Trader- [img][/img]Adena Trader
NCSoft
NCSoft

Posts : 7
Join date : 2008-02-14
Age : 38
Location : Developer Zone

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum